Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31 °C
Az Bulutlu

At Biniciliği Eğitmeni Olmak

22.07.2021
1.069
A+
A-
At Biniciliği Eğitmeni Olmak

At Biniciliği Eğitmeni Olmak için neler yapılır? Bunun yerine, sizden sorumlu vergi dairesine gayri fotoğrafı bir mektup gönderin ve onlardan bir vergi numarası verilmesini isteyin. Aynı nefeste binicilik eğitmeni olarak serbest meslek sahibi olmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Süreci mümkün olduğunca kısa tutmak ve lüzumsuz yazışmalardan kaçınmak için hemde eğitmen lisansınızı da eklemek mantıklıdır. Bu belge hakkında daha fazla bilgiyi makalenin devamında bulabilirsiniz.

At Biniciliği Eğitmeni Olmak

Vergi dairesi, serbest çalışmanıza izin verdiğinizi düşünüyorsa, vergi kaydı hakkında bir anket alacaksınız. Vergi danışmanınız gerekirse formu doldurmanıza yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Sonunda vergi numaranızı satın aldıktan sonra, serbest çalışan bir binicilik eğitmeni olarak çalışmaya başlayabilir ve müşterilerinize fatura kesebilirsiniz. Ancak, sadece kuruluş sürecinin kendisi, serbest çalışanlar için birkaç çekici avantaja sahip değildir. Bu şekilde sınıflandırılırsanız, iki olumlu yönü daha bekleyebilirsiniz:

  • Basitleştirilmiş defter tutma
  • İşletme vergisinin kaldırılması
  • Binicilik eğitmeni: korunan bir meslek mi?
At Biniciliği Eğitmeni Olmak

At Biniciliği Eğitmeni Olmak

Bir binicilik eğitmeni tutan herkes, doğal olarak yetkin bir kişi ile muhatap olmayı umar. Buna göre, bir binicilik eğitmeni olarak serbest meslek sahibi olmak için bir takım gereksinimleri karşılamanız gerektiği varsayımıdır.

Ancak esasında bu, teorik olarak herkes tarafından uygulanabilecek, korumasız bir meslektir. Binicilik eğitmeni olarak çalışmak için özel bir eğitim gerekli değildir. Ancak ve bu çok önemli bir gerçektir bu işte kendi işinizi kurabilmek için bir eğitmen lisansı göstermeniz gerekir. Binicilik sporlarında şunlar arasında ayrım yapılır:

  • A Lisansı: İleri düzey öğrenciler için binicilik dersleri
  • Lisans B: İleri düzey öğrenciler için binicilik dersleri
  • C Lisansı: Başlangıç ​​seviyesindeki öğrenciler için binicilik dersleri
  • Yeni başlayanlara binicilik “sırlarını” tanıtabilmek için önce C eğitmen lisansını almanız mantıklıdır. Yavaş yavaş, ek lisanslara “yükseltme” de mümkündür. Bilinmesi gerekli olan önemli:
  • Lisanslı Binicilik başına yaklaşık 400 TL’yi hesaba katmanız gerekmektedir. Binicilik eğitmenleri için eğitmen lisansı ile alakalı bu ve diğer konularla ilgili kapsamlı bilgiyi burda bulabilirsiniz.

Çocuklara at binmeyi öğretmek

Serbest çalışmanın başlangıcında yüksek yatırım fiyatları: Binici ehliyeti için en az 1000 TL’nin, binicilik eğitmeni olmak için yeterli olduğunu düşünen herkes ne yazık ki çok yanılıyor. Aslında bu, hafife alınmaması gerekli olan pahalı bir iştir.

Profesyonel binicilik sporuna giriyorsanız ve burada bir öğretmen olarak yer edinmek istiyorsanız, sektördeki nerdeyse her şeyin paraya mal olduğunu zaten bileceksiniz. Atlardan ahır kiralamaya, yem ve bakımdan nakliyeye kadar her yerde maddi giderler sizi bekliyor. Maalesef gözden kaçan bir diğer maliyet kalemi de sigortadır. Serbest çalışan bir binicilik eğitmeni olarak kesinlikle mesleki sorumluluk sigortasına ihtiyacınız var; Bir öğrencinin yaralanması ve bunun için sizi suçlaması durumunda. Atlar ve ekipman da ayrıntılı sigorta kapsamından yararlanmalıdır.

Çoğu binicilik eğitmeni, derslerinin bir parçası olarak binicilik sporuna belirli bir temel giriş sunar. Öğrenciler, atların genel kullanımını ve tipik yürüyüşleri öğrenirler. Ek olarak, hayvanlara nasıl düzgün bakılacağına ve bakılacağına dikkat çekilir. Ayrıca binicilik eğitmenleri için daha pek çok uygulama alanı bulunur. Örneğin, öğrencilerinize terbiye ya da gösteri atlama öğretirseniz nasıl olur? Dersleriniz ne kadar özel olursa, onlar için o kadar çok para talep edebilirsiniz. Ancak bu tür derslere olan talebin genel binicilik dersleri kadar büyük olmadığını da unutmayın.

At Biniciliği Eğitmeni Olmak

At Biniciliği Eğitmeni Olmak

Binicilik Eğitmeni Nasıl Olurum?

Binicilik dersleri, kuvvetli mevsimsel dalgalanmalara tabi bir faaliyet olduğundan, pazarlamanıza yeteri kadar zaman ve para yatırmanız daha da önemlidir. Potansiyel öğrenciler tarafından fakat halka arz ederseniz ve ne sunduğunuzu açıkça bildirirseniz fark edilebilirsiniz.

Binicilik eğitmenleri için pazarlama

Mümkün olduğu kadar çok müşteriye hitap edebilmek için farklı çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama önlemlerinin renkli bir karışımı önerilir. Örneğin, son günlerde mutlak bir mecburi, hayranlarınızın dikkatini promosyonlara ve daha fazlasına çekebileceğiniz bir Facebook sayfasıdır. Yeni müşterilere hitap etmek istiyorsanız, bakımlı ve arama motoru için optimize edilmiş bir internet sitesi kesinlikle eksik olmamalıdır.

Ancak dijital olanaklara ilave olarak analog alternatifler de tüketilmelidir. Çekici bir biçimde tasarlanmış bir gazete ilanı ya da el ilanı, internet sitesi projeleri dönemlerinde bile hala umut vericidir ve özellikle bölgesel bir işletme söz konusu olduğunda, mecburi olarak anlaşılmalıdır.

sermayesizde